Maytoni-C032CL-45W3K-RD-MG - Zon - Matt Gold LED Flush with White Diffuser Ø 40 cm 3000K
-25 %
Zon - Matt Gold LED Flush with White Diffuser Ø 40 cm 3000K
Product range name and SKU: Zon - C032CL-45W3K-RD-MG
This product is supplied by Maytoni Lighting
Product Info
Brand Maytoni
Product Code C032CL-45W3K-RD-MG
Range Name Zon
Dimensions
Height (cm) 6 cm
Diameter (cm) 40 cm
Bulb
Energy Efficiency Class G
Colour Temperature (Kelvin) 3000 K
Lumens Output 2880 lm
Maximum Wattage (W) LED 45W
Product Finish
Shade / Diffuser Material Acrylic / Plastic
Shade / Diffuser Colour White
Frame / Base Material Metal
Frame / Base Colour Gold
Features
IP Rating IP20
Class of Insulation Class 1
Watts
2600 Lumens (lm) 150W
1600 Lumens (lm) 100W
1100 Lumens (lm) 75W
800 Lumens (lm) 60W
450 Lumens (lm) 40W