Maytoni-C082WL-24W2.7K-W - Calipso - Ribbed White LED Wall Lamp
-25 %
Calipso - Ribbed White LED Wall Lamp
Stylish LED wall lamp from the series Calipso, made of white colour rectangular aluminium base and two cylindrical aluminium bodies with ribbed textured and built-in 24W LED, 2700K with two-sided light distribution. Modern proposal for quality and functional lighting in your home, hotel, restaurant or office.
Product range name and SKU: Calipso - C082WL-24W2.7K-W
Brand Maytoni
Product Code C082WL-24W2.7K-W
Lumens Output 1620 lm
Maximum Wattage (W) LED 24W
Product Finish
Shade / Diffuser Material Metal
Shade / Diffuser Colour White
Frame / Base Material Metal
Frame / Base Colour White
Watts
2600 Lumens (lm) 150W
1600 Lumens (lm) 100W
1100 Lumens (lm) 75W
800 Lumens (lm) 60W
450 Lumens (lm) 40W