Maytoni-C009CW-L12B - Planet - Black LED Flush Ø 10 cm 3000 K
-25 %
Planet - Black LED Flush Ø 10 cm 3000 K
Product range name and SKU: Planet - C009CW-L12B
This product is supplied by Maytoni Lighting
Product Info
Brand Maytoni
Product Code C009CW-L12B
Range Name Planet
Dimensions
Height (cm) 9.2 cm
Diameter (cm) 10 cm
Bulb
Energy Efficiency Class G
Bulb Included Yes
Number of Lights 2
Lamp Holder Type Integrated LED
Type of Included Bulb LED (build-in)
Colour Temperature (Kelvin) 3000 K
Lumens Output 550 lm
Maximum Wattage (W) LED 12W
Product Finish
Shade / Diffuser Material Acrylic / Plastic
Shade / Diffuser Colour White
Frame / Base Material Metal
Frame / Base Colour Black
Features
IP Rating IP20
Class of Insulation Class 1
Watts
2600 Lumens (lm) 150W
1600 Lumens (lm) 100W
1100 Lumens (lm) 75W
800 Lumens (lm) 60W
450 Lumens (lm) 40W