-36 %
Brand: Endon
Model: Berenice - 104109
Sophisticated wall light with decorative clear cut faceted glass shade that beautifully disperses the light. An elegant arm in a bright nickel plate f..
€41.91 €65.48
Ex Tax:€34.07
Brand: Endon
Model: Berenice - 107802
Sophisticated 5-light pendant with decorative clear cut faceted glass shades that beautifully disperse the light. Elegant arms in an antique brass pla..
€182.80 €315.17
Ex Tax:€148.62
Brand: Endon
Model: Berenice - 107801
Sophisticated 3 light semi flush with decorative clear cut faceted glass shades that beautifully disperse the light. Elegant arms in an antique brass ..
€120.25 €208.16
Ex Tax:€97.76
Brand: Endon
Model: Berenice - 118934
A sophisticated 9-light tiered pendant with decorative, clear-cut, faceted glass shades that beautifully disperse the light. Elegant arms in an antiqu..
€360.69 €563.58
Ex Tax:€293.24
Brand: Endon
Model: Berenice - 107802
Sophisticated 5-light pendant with decorative clear cut faceted glass shades that beautifully disperse the light. Elegant arms in an antique brass pla..
€182.80 €315.17
Ex Tax:€148.62
Brand: Searchlight
Model: Searchlight - L3915-4CW
Brand : Searchlight
Product Code : L3915-4CW
Lamp Socket : E14
Dimmable : Yes
Wattage (W) : 4W
Lumens (Lm) : 372 lm
Colour Temperature (Kelvin) ..
€4.35 €6.70
Ex Tax:€3.54
Brand: Endon
Model: Berenice - 107801
Sophisticated 3 light semi flush with decorative clear cut faceted glass shades that beautifully disperse the light. Elegant arms in an antique brass ..
€120.25 €208.16
Ex Tax:€97.76
Berenice - Antique Brass Wall Lamp with Crystal
✨💡 This product qualifies for an extra 10% off.
🏷️ Use code "BONUS10" at checkout.
Valid on Endon & Ambience products only.
⏳ Limited time offer, must end on the 28 June.
🏷️ Use code "BONUS10" at checkout.
Valid on Endon & Ambience products only.
⏳ Limited time offer, must end on the 28 June.
Sophisticated wall light with decorative clear cut faceted glass shade that beautifully disperses the light. An elegant arm in antique brass plate finish, designed to help you create an inviting living space. Other matching items available.
Product range name and SKU: Berenice - 107803
This product is supplied by Endon Lighting
| Product Info | |
| Brand | Endon |
| Product Code | 107803 |
| Range Name | Berenice |
| Dimensions | |
| Height (cm) | 21.5 cm |
| Width (cm) | 10.5 cm |
| Depth (cm) | 18.5 cm |
| Bulb | |
| Bulb Included | No |
| Number of Lights | 1 |
| Lamp Holder Type | E14 |
| Maximum Wattage (W) | LED 7W |
| Product Finish | |
| Shade / Diffuser Material | Crystal |
| Shade / Diffuser Colour | Transparent / Clear |
| Frame / Base Material | Metal |
| Frame / Base Colour | Antique Brass |
| Features | |
| IP Rating | IP20 |
| Class of Insulation | Class 1 |
| Switch Type | Mains Operated |
€41.91
€65.48
Ex Tax: €34.07
Brand: Searchlight
Model: Searchlight - L3915-4CW
Brand : Searchlight
Product Code : L3915-4CW
Lamp Socket : E14
Dimmable : Yes
Wattage (W) : 4W
Lumens (Lm) : 372 lm
Colour Temperature (Kelvin) ..
€4.35 €6.70
Ex Tax:€3.54
Brand: Searchlight
Model: Searchlight - L3914-4WW
Brand : Searchlight
Product Code : L3914-4WW
Lamp Socket : E14
Dimmable : Yes
Wattage (W) : 4.5W
Lumens (Lm) : 400 lm
Colour Temperature (Kelvin..
€4.13 €6.35
Ex Tax:€3.36
Brand: Searchlight
Model: Searchlight - L3014-4CW
Brand : Searchlight
Product Code : L3014-4CW
Lamp Socket : E14
Dimmable : Yes
Wattage (W) : 4W
Lumens (Lm) : 366 lm
Colour Temperature (Kelvin) ..
€4.13 €6.35
Ex Tax:€3.36
Brand: Searchlight
Model: Searchlight - L3014-4WW
Brand : Searchlight
Product Code : L3014-4WW
Lamp Socket : E14
Dimmable : Yes
Wattage (W) : 4W
Lumens (Lm) : 366 lm
Colour Temperature (Kelvin) ..
€4.13 €6.35
Ex Tax:€3.36
Brand: Ideal Lux
Model: Ideal Lux - 101248
Brand : Ideal Lux
Product Code : 101248
Lamp Socket : E14
Dimmable : No
Wattage (W) : 4W
Lumens (Lm) : 430 lm
Colour Temperature (Kelvin) : 300..
€3.20 €4.00
Ex Tax:€2.60
Brand: Ideal Lux
Model: Ideal Lux - 151649
Brand : Ideal Lux
Product Code : 151649
Lamp Socket : E14
Dimmable : No
Wattage (W) : 4W
Lumens (Lm) : 370 lm
Colour Temperature (Kelvin) : 2200..
€4.80 €6.00
Ex Tax:€3.90
Brand: Ideal Lux
Model: Ideal Lux - 151656
Brand : Ideal Lux
Product Code : 151656
Lamp Socket : E14
Dimmable : No
Wattage (W) : 4W
Lumens (Lm) : 300 lm
Colour Temperature (Kelvin) : 220..
€4.80 €6.00
Ex Tax:€3.90
Brand: Ideal Lux
Model: Ideal Lux - 101217
Brand : Ideal Lux
Product Code : 101217
Lamp Socket : E14
Dimmable : No
Wattage (W) : 4W
Lumens (Lm) : 420 lm
Colour Temperature (Kelvin) : 300..
€3.20 €4.00
Ex Tax:€2.60
Brand: Ideal Lux
Model: Ideal Lux - 101231
Brand : Ideal Lux
Product Code : 101231
Lamp Socket : E14
Dimmable : No
Wattage (W) : 4W
Lumens (Lm) : 370 lm
Colour Temperature (Kelvin) : 300..
€3.20 €4.00
Ex Tax:€2.60