-25 %
Brand: Cork Lighting
Model: Nasa - SF6045/5CR-SMK
This 5-light flush fitting features smoked mirrored glass shades with a chrome finish. It will add a touch of discrete luxury to modern or traditional..
€84.87 €113.16
Ex Tax:€69.00
Rosie - Antique Brass 5 Light Flush with Amber Dimpled Glass
🌸🐰 Enjoy an additional 5% off your order this Easter! 🐰🌸
🌷 Please apply coupon code "EASTER26" at checkout. 🌷
🌷 Please apply coupon code "EASTER26" at checkout. 🌷
This 5-light flush fitting features amber dimpled glass shades with an antique brass finish. It will add a touch of discrete luxury to modern or traditional settings and is a great choice for the living room or bedroom and will easily illuminate a stairwell or hall and has matching lights. It is part of our featured collection of lighting for low ceilings.
Product range name and SKU: Rosie - SF9015/5AB
This product is supplied by Cork Lighting
| Product Info | |
| Brand | Cork Lighting |
| Product Code | SF9015/5AB |
| Range Name | Rosie |
| Dimensions | |
| Height (cm) | 20 cm |
| Diameter (cm) | 50 cm |
| Bulb | |
| Bulb Included | No |
| Number of Lights | 5 |
| Lamp Holder Type | G9 |
| Maximum Wattage (W) | LED 3.3W |
| Product Finish | |
| Shade / Diffuser Material | Glass |
| Shade / Diffuser Colour | Amber / Champagne |
| Frame / Base Material | Metal |
| Frame / Base Colour | Antique Brass |
| Features | |
| IP Rating | IP20 |
| Class of Insulation | Class 1 |
| Switch Type | Mains Operated |
€110.32
€147.10
Ex Tax: €89.69
Brand: Saxby
Model: Saxby - 98432
Brand : Saxby
Product Code : 98432
Lamp Socket : G9
Dimmable : Yes
Wattage (W) : 3.2W
Lumens (Lm) : 320 l..
€4.49 €6.42
Ex Tax:€3.65
Brand: Saxby
Model: Saxby - 98433
Brand : Saxby
Product Code : 98433
Lamp Socket : G9
Dimmable : Yes
Wattage (W) : 3.2W
Lumens (Lm) : 320 l..
€4.49 €6.42
Ex Tax:€3.65
Brand: Saxby
Model: Saxby - 76790
Brand : Saxby
Product Code : 76790
Lamp Socket : G9
Dimmable : No
Wattage (W) : 2W
Lumens (Lm) : 200&nbs..
€2.56 €3.67
Ex Tax:€2.08
Brand: Saxby
Model: Saxby - 76791
Brand : Saxby
Product Code : 76791
Lamp Socket : G9
Dimmable : No
Wattage (W) : 2W
Lumens (Lm) : 200&nbs..
€2.56 €3.67
Ex Tax:€2.08
Brand: Saxby
Model: Saxby - 81556
Brand : Saxby
Product Code : 81556
Lamp Socket : G9
Dimmable : No
Wattage (W) : 2W
Lumens (Lm) : 20..
€2.56 €3.67
Ex Tax:€2.08