Maytoni-MOD507CL-L12CK - Aros - Copper LED Semi Flush
-25 %
Aros - Copper LED Semi Flush
Modern LED ceiling lamp is made of an aluminium base and a spherical aluminium body in a copper colour with a built-in 12W 3000K LED. An original proposal for comfortable lighting for your living room, dining room, bedroom and hallway.
Product range name and SKU: Aros - MOD507CL-L12CK
Brand Maytoni
Product Code MOD507CL-L12CK
Range Name Aros
Dimensions
Height (cm) 16.5 cm
Diameter (cm) 40 cm
Colour Temperature (Kelvin) 3000 K
Lumens Output 720 lm
Maximum Wattage (W) LED 12W
Product Finish
Shade / Diffuser Material Metal
Shade / Diffuser Colour Copper
Frame / Base Material Metal
Frame / Base Colour Copper
Features
IP Rating IP20
Class of Insulation Class 1
Watts
2600 Lumens (lm) 150W
1600 Lumens (lm) 100W
1100 Lumens (lm) 75W
800 Lumens (lm) 60W
450 Lumens (lm) 40W