-25 %
Brand: Trio Lighting
Model: Mala - R50941044
Table lamps made of natural materials bring cosiness into your own four walls. Placed harmoniously, the MALA creates a warm and special ambience with ..
β¬17.99 β¬23.99
Ex Tax:β¬14.63
Mala - Brown Ceramic Table Lamp with Fawn Shade
πΈπ° Enjoy an additional 5% off your order this Easter! π°πΈ
π· Please apply coupon code "EASTER26" at checkout. π·
π· Please apply coupon code "EASTER26" at checkout. π·
Table lamps made of natural materials bring cosiness into your own four walls. Placed in a harmonious way, the MALA sets warm accents and creates a special ambience with its soft light emission. In a brown ceramic look with a beige fabric shade, the luminaire sets subtle and inviting colour accents.
Please note, this product is wired with a 2-pin plug with a 3-pin adaptor provided.
Product range name and SKU: Mala - R50941944
This product is supplied by Trio Lighting
| Product Info | |
| Brand | Trio Lighting |
| Product Code | R50941944 |
| Range Name | Mala |
| Dimensions | |
| Height (cm) | 38 cm |
| Diameter (cm) | 22 cm |
| Bulb | |
| Bulb Included | No |
| Number of Lights | 1 |
| Lamp Holder Type | Integrated LED |
| Maximum Wattage (W) | LED 10W |
| Product Finish | |
| Shade / Diffuser Material | Fabric / Organza |
| Shade / Diffuser Colour | Beige |
| Frame / Base Material | Ceramic |
| Frame / Base Colour | Brown / Bronze |
| Features | |
| IP Rating | IP20 |
| Class of Insulation | Class 2 (Double Insulated) |
| Switch Type | Rocker Switch |
β¬34.49
β¬45.99
Ex Tax: β¬28.04