-35 %
Brand: Searchlight
Model: Westminster - 23801-1SM
The Westminster Spotlight Wall Light features a captivating design in satin brass and smoke colours, complemented by a sleek black finish. The smoky h..
€19.18 €29.52
Ex Tax:€15.59
Brand: Searchlight
Model: Westminster - 23801-3SM
The Westminster 3Lt Spotlight features a captivating design in satin brass and smoke colours, complemented by a sleek black finish. The smoky hue of t..
€61.39 €94.46
Ex Tax:€49.91
Brand: Searchlight
Model: Westminster - 23801-4SM
The Westminster 4Lt Spotlight features a captivating design in satin brass and smoke colours, complemented by a sleek black finish. The smoky hue of t..
€84.42 €129.88
Ex Tax:€68.63
Brand: Searchlight
Model: Westminster - 23801-2SM
The Westminster 2Lt Spotlight features a captivating design in satin brass and smoke colours, complemented by a sleek black finish. The smoky hue of t..
€38.37 €59.04
Ex Tax:€31.20
Westminster - Black & Satin Brass Table Lamp with Smoked Glass
With a durable blend of black and satin brass metal and sleek smoked glass, the Westminster table lamp seamlessly combines style and practicality to provide a stunning lighting solution for any living room, bedroom or home office. Its contemporary colour palette adds a touch of modern elegance to any room. The shade can be adjusted to direct light where needed, fusing style and function.
Product range name and SKU: Westminster - 23802-1SM
This product is supplied by Searchlight Electric
| Product Info | |
| Brand | Searchlight |
| Product Code | 23802-1SM |
| Range Name | Westminster |
| Dimensions | |
| Height (cm) | 41 cm |
| Diameter (cm) | 29 cm |
| Bulb | |
| Bulb Included | No |
| Number of Lights | 1 |
| Lamp Holder Type | E14 |
| Maximum Wattage (W) | LED 7W |
| Product Finish | |
| Shade / Diffuser Material | Glass |
| Shade / Diffuser Colour | Mirrored, Smoky |
| Frame / Base Material | Metal |
| Frame / Base Colour | Black, Brass |
| Features | |
| IP Rating | IP20 |
| Class of Insulation | Class 2 (Double Insulated) |
| Switch Type | Rocker Switch |
€51.80
€79.70
Ex Tax: €42.11
- Model: Westminster - 23802-1SM
- SKU: Searchlight-23802-1SM
Recently Selected : 6179
Brand: Searchlight
Model: Searchlight - L3915-4CW
Brand : Searchlight
Product Code : L3915-4CW
Lamp Socket : E14
Dimmable : Yes
Wattage (W) : 4W
Lumens (Lm) : 372 lm
Colour Temperature (Kelvin) ..
€4.35 €6.70
Ex Tax:€3.54
Brand: Searchlight
Model: Searchlight - L3914-4WW
Brand : Searchlight
Product Code : L3914-4WW
Lamp Socket : E14
Dimmable : Yes
Wattage (W) : 4.5W
Lumens (Lm) : 400 lm
Colour Temperature (Kelvin..
€4.13 €6.35
Ex Tax:€3.36
Brand: Searchlight
Model: Searchlight - L3014-4CW
Brand : Searchlight
Product Code : L3014-4CW
Lamp Socket : E14
Dimmable : Yes
Wattage (W) : 4W
Lumens (Lm) : 366 lm
Colour Temperature (Kelvin) ..
€4.13 €6.35
Ex Tax:€3.36
Brand: Searchlight
Model: Searchlight - L3014-4WW
Brand : Searchlight
Product Code : L3014-4WW
Lamp Socket : E14
Dimmable : Yes
Wattage (W) : 4W
Lumens (Lm) : 366 lm
Colour Temperature (Kelvin) ..
€4.13 €6.35
Ex Tax:€3.36
Brand: Ideal Lux
Model: Ideal Lux - 101248
Brand : Ideal Lux
Product Code : 101248
Lamp Socket : E14
Dimmable : No
Wattage (W) : 4W
Lumens (Lm) : 430 lm
Colour Temperature (Kelvin) : 300..
€3.20 €4.00
Ex Tax:€2.60
Brand: Ideal Lux
Model: Ideal Lux - 151649
Brand : Ideal Lux
Product Code : 151649
Lamp Socket : E14
Dimmable : No
Wattage (W) : 4W
Lumens (Lm) : 370 lm
Colour Temperature (Kelvin) : 2200..
€4.80 €6.00
Ex Tax:€3.90
Brand: Ideal Lux
Model: Ideal Lux - 151656
Brand : Ideal Lux
Product Code : 151656
Lamp Socket : E14
Dimmable : No
Wattage (W) : 4W
Lumens (Lm) : 300 lm
Colour Temperature (Kelvin) : 220..
€4.80 €6.00
Ex Tax:€3.90
Brand: Ideal Lux
Model: Ideal Lux - 101217
Brand : Ideal Lux
Product Code : 101217
Lamp Socket : E14
Dimmable : No
Wattage (W) : 4W
Lumens (Lm) : 420 lm
Colour Temperature (Kelvin) : 300..
€3.20 €4.00
Ex Tax:€2.60
Brand: Ideal Lux
Model: Ideal Lux - 101231
Brand : Ideal Lux
Product Code : 101231
Lamp Socket : E14
Dimmable : No
Wattage (W) : 4W
Lumens (Lm) : 370 lm
Colour Temperature (Kelvin) : 300..
€3.20 €4.00
Ex Tax:€2.60