Maytoni-O595FL-L12B3K - Paso - Outdoor LED Black & White Bollard
-25 %
Paso - Outdoor LED Black & White Bollard
Product range name and SKU: Paso - O595FL-L12B3K
This product is supplied by Maytoni Lighting
Product Info
Brand Maytoni
Product Code O595FL-L12B3K
Range Name Paso
Dimensions
Height (cm) 80 cm
Depth (cm) 16.5 cm
Bulb
Energy Efficiency Class F
Colour Temperature (Kelvin) 3000 K
Lumens Output 660 lm
Maximum Wattage (W) LED 12W
Product Finish
Shade / Diffuser Material Acrylic / Plastic
Shade / Diffuser Colour White
Frame / Base Material Metal
Frame / Base Colour Black
Features
IP Rating IP54
Class of Insulation Class 1
Watts
2600 Lumens (lm) 150W
1600 Lumens (lm) 100W
1100 Lumens (lm) 75W
800 Lumens (lm) 60W
450 Lumens (lm) 40W