Maytoni-O495FL-L25B3K - Core - Outdoor Black LED Spike Spot IP65
-25 %
Core - Outdoor Black LED Spike Spot IP65
Product range name and SKU: Core - O495FL-L25B3K
This product is supplied by Maytoni Lighting
Product Info
Brand Maytoni
Product Code O495FL-L25B3K
Range Name Core
Dimensions
Height (cm) 35.6 cm
Width (cm) 10.4 cm
Depth (cm) 4.8 cm
Bulb
Energy Efficiency Class G
Colour Temperature (Kelvin) 3000 K
Lumens Output 1850 lm
Maximum Wattage (W) LED 25W
Product Finish
Frame / Base Material Metal
Frame / Base Colour Black
Features
IP Rating IP65
Class of Insulation Class 2 (Double Insulated)
Watts
2600 Lumens (lm) 150W
1600 Lumens (lm) 100W
1100 Lumens (lm) 75W
800 Lumens (lm) 60W
450 Lumens (lm) 40W