Maytoni-O438CL-L12GF3K - Mon - Graphite LED Ceiling Lamp IP 65
-25 %
Mon - Graphite LED Ceiling Lamp IP 65
Product range name and SKU: Mon - O438CL-L12GF3K
This product is supplied by Maytoni Lighting
Product Info
Brand Maytoni
Product Code O438CL-L12GF3K
Range Name Mon
Dimensions
Height (cm) 12.2 cm
Diameter (cm) 18 cm
Bulb
Energy Efficiency Class G
Colour Temperature (Kelvin) 3000 K
Lumens Output 1100 lm
Maximum Wattage (W) LED 12W
Product Finish
Shade / Diffuser Material Acrylic / Plastic
Shade / Diffuser Colour Transparent / Clear, White
Frame / Base Material Metal
Frame / Base Colour Grey / Silver
Features
IP Rating IP65
Class of Insulation Class 1
Watts
2600 Lumens (lm) 150W
1600 Lumens (lm) 100W
1100 Lumens (lm) 75W
800 Lumens (lm) 60W
450 Lumens (lm) 40W