Maytoni-O420WL-L12GF - Wald - Outdoor LED Graphite Wall Lamp
-25 %
Wald - Outdoor LED Graphite Wall Lamp
Product range name and SKU: Wald - O420WL-L12GF
Brand Maytoni
Product Code O420WL-L12GF
Range Name Wald
Dimensions
Diameter (cm) 18 cm
Depth (cm) 4 cm
Bulb
Energy Efficiency Class F
Colour Temperature (Kelvin) 3000 K
Lumens Output 1050 lm
Maximum Wattage (W) LED 12W
Product Finish
Shade / Diffuser Material Metal
Shade / Diffuser Colour Grey / Silver
Features
IP Rating IP65
Class of Insulation Class 1
Watts
2600 Lumens (lm) 150W
1600 Lumens (lm) 100W
1100 Lumens (lm) 75W
800 Lumens (lm) 60W
450 Lumens (lm) 40W