Maytoni-O306CL-L12GF - Bar - Outdoor Graphite LED Ceiling Lamp
-25 %
Bar - Outdoor Graphite LED Ceiling Lamp
Product range name and SKU: Bar - O306CL-L12GF
This product is supplied by Maytoni Lighting
Product Info
Brand Maytoni
Product Code O306CL-L12GF
Range Name Bar
Dimensions
Height (cm) 15.5 cm
Diameter (cm) 10.8 cm
Bulb
Energy Efficiency Class G
Colour Temperature (Kelvin) 3000 K
Lumens Output 1300 lm
Maximum Wattage (W) LED 12W
Product Finish
Shade / Diffuser Material Glass, Metal
Shade / Diffuser Colour Grey / Silver, Transparent / Clear
Features
IP Rating IP65
Class of Insulation Class 1
Watts
2600 Lumens (lm) 150W
1600 Lumens (lm) 100W
1100 Lumens (lm) 75W
800 Lumens (lm) 60W
450 Lumens (lm) 40W