Maytoni-MOD320WL-L13MR3K1 - Jupiter - LED Marble & Ribbed Glass Wall Lamp Ø 30
-25 %
Jupiter - LED Marble & Ribbed Glass Wall Lamp Ø 30
Product range name and SKU: Jupiter - MOD320WL-L13MR3K1
This product is supplied by Maytoni Lighting
Product Info
Brand Maytoni
Product Code MOD320WL-L13MR3K1
Range Name Jupiter
Dimensions
Diameter (cm) 30 cm
Depth (cm) 3 cm
Bulb
Energy Efficiency Class F
Colour Temperature (Kelvin) 3000 K
Lumens Output 200 lm
Maximum Wattage (W) LED 13W
Product Finish
Shade / Diffuser Material Glass, Metal
Shade / Diffuser Colour Other, Transparent / Clear
Frame / Base Material Metal
Frame / Base Colour Other
Features
IP Rating IP20
Class of Insulation Class 1
Watts
2600 Lumens (lm) 150W
1600 Lumens (lm) 100W
1100 Lumens (lm) 75W
800 Lumens (lm) 60W
450 Lumens (lm) 40W