Maytoni-MOD263PL-L20B3K - Shadows - Black LED Pendant
-25 %
Shadows - Black LED Pendant
Product range name and SKU: Shadows - MOD263PL-L20B3K
This product is supplied by Maytoni Lighting
Product Info
Brand Maytoni
Product Code MOD263PL-L20B3K
Range Name Shadows
Dimensions
Minimum Height (cm) 52 cm
Maximum Height (cm) 352 cm
Diameter (cm) 21 cm
Bulb
Energy Efficiency Class G
Colour Temperature (Kelvin) 3000 K
Lumens Output 1200 lm
Maximum Wattage (W) LED 20W
Product Finish
Shade / Diffuser Material Acrylic / Plastic, Metal
Shade / Diffuser Colour Black, White
Frame / Base Material Metal
Frame / Base Colour Black
Features
IP Rating IP20
Class of Insulation Class 1
Watts
2600 Lumens (lm) 150W
1600 Lumens (lm) 100W
1100 Lumens (lm) 75W
800 Lumens (lm) 60W
450 Lumens (lm) 40W