Maytoni-MOD166PL-L30G3K - Tau - LED Gold over Island Fitting
-25 %
Tau - LED Gold over Island Fitting
Product range name and SKU: Tau - MOD166PL-L30G3K
This product is supplied by Maytoni Lighting
Product Info
Brand Maytoni
Product Code MOD166PL-L30G3K
Range Name Tau
Dimensions
Maximum Height (cm) 150 cm
Length (cm) 140 cm
Bulb
Energy Efficiency Class G
Colour Temperature (Kelvin) 3000 K
Lumens Output 1250 lm
Maximum Wattage (W) LED 30W
Product Finish
Shade / Diffuser Material Acrylic / Plastic, Metal
Shade / Diffuser Colour Gold, White
Frame / Base Material Metal
Frame / Base Colour Gold
Features
IP Rating IP20
Class of Insulation Class 1
Watts
2600 Lumens (lm) 150W
1600 Lumens (lm) 100W
1100 Lumens (lm) 75W
800 Lumens (lm) 60W
450 Lumens (lm) 40W