Maytoni-MIR010WL-L12B4K - Decart - LED Black & White Picture Light
-25 %
Decart - LED Black & White Picture Light 12W
This wall light is delivered including LED bulb 12W - 800 lm and ensures with their natural white light colour.
Product range name and SKU: Decart - MIR010WL-L12B4K
This product is supplied by Maytoni
Product Info
Brand Maytoni
Product Code MIR010WL-L12B4K
Range Name Decart
Dimensions
Height (cm) 5.5 cm
Length (cm) 52 cm
Width (cm) 22 cm
Bulb
Energy Efficiency Class A++
Colour Temperature (Kelvin) 4000 K
Lumens Output 800 lm
Maximum Wattage (W) 12W
Product Finish
Shade / Diffuser Material Acrylic / Plastic, Metal
Shade / Diffuser Colour Black, White
Frame / Base Material Metal
Frame / Base Colour Black
Watts
2600 Lumens (lm) 150W
1600 Lumens (lm) 100W
1100 Lumens (lm) 75W
800 Lumens (lm) 60W
450 Lumens (lm) 40W