Maytoni-MIR004WL-L12B - Finelli - Black LED Picture Light 12W
-25 %
Finelli - Black LED Picture Light 12W
Product range name and SKU: Finelli - MIR004WL-L12B
This product is supplied by Maytoni Lighting
Product Info
Brand Maytoni
Product Code MIR004WL-L12B
Range Name Finelli
Dimensions
Height (cm) 11.5 cm
Length (cm) 22.5 cm
Width (cm) 55 cm
Bulb
Energy Efficiency Class G
Colour Temperature (Kelvin) 3000 K
Lumens Output 800 lm
Maximum Wattage (W) LED 12W
Product Finish
Shade / Diffuser Material Acrylic / Plastic, Metal
Shade / Diffuser Colour Black, White
Frame / Base Material Metal
Frame / Base Colour Black
Features
IP Rating IP20
Class of Insulation Class 1
Watts
2600 Lumens (lm) 150W
1600 Lumens (lm) 100W
1100 Lumens (lm) 75W
800 Lumens (lm) 60W
450 Lumens (lm) 40W