Maytoni-DL122-15W-2.7K-TRS-W - Dip - White Plaster-in Recessed Downlight Ø 10.3 cm
-25 %
Dip - White Plaster-in Recessed Downlight Ø 10.3 cm
Modern LED recessed downlight lamp is made of a white colour round aluminium body without a frame, with a light scattering angle of 50° and a built-in 15W, 2700K LED. A practical solution for decorative lighting in your living room, hallway and office.
Product range name and SKU: Dip - DL122-15W-2.7K-TRS-W
Brand Maytoni
Product Code DL122-15W-2.7K-TRS-W
Range Name Dip
Dimensions
Height (cm) 11.3 cm
Diameter (cm) 10.3 cm
Other Measurements Cut Hole Diameter - 6.8 cm
Bulb
Energy Efficiency Class F
Colour Temperature (Kelvin) 2700 K
Lumens Output 1600 lm
Maximum Wattage (W) LED 15W
Features
IP Rating IP20
Class of Insulation Class 2 (Double Insulated)
Watts
2600 Lumens (lm) 150W
1600 Lumens (lm) 100W
1100 Lumens (lm) 75W
800 Lumens (lm) 60W
450 Lumens (lm) 40W