-20 %
Brand: Ideal Lux
Model: Mirror-10 - 017303
This wall lamp is made of metal frame available with antique brass, corten, chrome or nickel finish. Adjustable diffuser.
Bulbs are included...
β¬135.79 β¬169.74
Ex Tax:β¬110.40
Mirror-10 - Antique Brass 4 Light Picture Lamp
πΈπ° Enjoy an additional 5% off your order this Easter! π°πΈ
π· Please apply coupon code "EASTER26" at checkout. π·
π· Please apply coupon code "EASTER26" at checkout. π·
| Product Info | |
| Brand | Ideal Lux |
| Product Code | 017310 |
| Range Name | Mirror-10 |
| Dimensions | |
| Height (cm) | 15 cm |
| Length (cm) | 60 cm |
| Depth (cm) | 19 cm |
| Bulb | |
| Energy Efficiency Class | F |
| Bulb Included | Yes |
| Number of Lights | 4 |
| Lamp Holder Type | G9 |
| Type of Included Bulb | LED (changeable) |
| Colour Temperature (Kelvin) | 3000 K |
| Lumens Output | 370 lm |
| Maximum Wattage (W) | LED 3W |
| Product Finish | |
| Frame / Base Material | Metal |
| Frame / Base Colour | Antique Brass |
| Features | |
| IP Rating | IP20 |
| Class of Insulation | Class 1 |
| Switch Type | Mains Operated |
β¬135.79
β¬169.74
Ex Tax: β¬110.40