-36 %
Brand: Endon
Model: Harlow - 112859
This stylish pendant combines a brushed aged brass effect plate with a clear glass shade for a warm, contemporary look. Fully height adjustable, it of..
€86.75 €135.54
Ex Tax:€70.52
Harlow - Brushed Aged Brass Wall Lamp with Clear Glass
This stylish wall light features a brushed aged brass effect plate and clear glass shade for a warm, contemporary look. An adjustable knuckle allows the head to be angled as required, providing flexible, directional lighting. The exposed bulb creates a soft, inviting glow, with a matching pendant available to complete the look.
Product range name and SKU: Harlow - 112861
This product is supplied by Endon Lighting
| Product Info | |
| Brand | Endon |
| Product Code | 112861 |
| Range Name | Harlow |
| Dimensions | |
| Height (cm) | 22.7 cm |
| Width (cm) | 14 cm |
| Depth (cm) | 20.5 cm - 28.5 cm |
| Bulb | |
| Bulb Included | No |
| Number of Lights | 1 |
| Lamp Holder Type | E14 |
| Maximum Wattage (W) | LED 7W |
| Product Finish | |
| Shade / Diffuser Material | Glass |
| Shade / Diffuser Colour | Transparent / Clear |
| Frame / Base Material | Metal |
| Frame / Base Colour | Brass |
| Features | |
| IP Rating | IP20 |
| Class of Insulation | Class 1 |
| Switch Type | Mains Operated |
€50.22
€78.47
Ex Tax: €40.83
Brand: Searchlight
Model: Searchlight - L3915-4CW
Brand : Searchlight
Product Code : L3915-4CW
Lamp Socket : E14
Dimmable : Yes
Wattage (W) : 4W
Lumens (Lm) : 372 lm
Colour Temperature (Kelvin) ..
€4.35 €6.70
Ex Tax:€3.54
Brand: Searchlight
Model: Searchlight - L3914-4WW
Brand : Searchlight
Product Code : L3914-4WW
Lamp Socket : E14
Dimmable : Yes
Wattage (W) : 4.5W
Lumens (Lm) : 400 lm
Colour Temperature (Kelvin..
€4.13 €6.35
Ex Tax:€3.36
Brand: Searchlight
Model: Searchlight - L3014-4CW
Brand : Searchlight
Product Code : L3014-4CW
Lamp Socket : E14
Dimmable : Yes
Wattage (W) : 4W
Lumens (Lm) : 366 lm
Colour Temperature (Kelvin) ..
€4.13 €6.35
Ex Tax:€3.36
Brand: Searchlight
Model: Searchlight - L3014-4WW
Brand : Searchlight
Product Code : L3014-4WW
Lamp Socket : E14
Dimmable : Yes
Wattage (W) : 4W
Lumens (Lm) : 366 lm
Colour Temperature (Kelvin) ..
€4.13 €6.35
Ex Tax:€3.36
Brand: Ideal Lux
Model: Ideal Lux - 101248
Brand : Ideal Lux
Product Code : 101248
Lamp Socket : E14
Dimmable : No
Wattage (W) : 4W
Lumens (Lm) : 430 lm
Colour Temperature (Kelvin) : 300..
€3.20 €4.00
Ex Tax:€2.60
Brand: Ideal Lux
Model: Ideal Lux - 151649
Brand : Ideal Lux
Product Code : 151649
Lamp Socket : E14
Dimmable : No
Wattage (W) : 4W
Lumens (Lm) : 370 lm
Colour Temperature (Kelvin) : 2200..
€4.80 €6.00
Ex Tax:€3.90
Brand: Ideal Lux
Model: Ideal Lux - 151656
Brand : Ideal Lux
Product Code : 151656
Lamp Socket : E14
Dimmable : No
Wattage (W) : 4W
Lumens (Lm) : 300 lm
Colour Temperature (Kelvin) : 220..
€4.80 €6.00
Ex Tax:€3.90
Brand: Ideal Lux
Model: Ideal Lux - 101217
Brand : Ideal Lux
Product Code : 101217
Lamp Socket : E14
Dimmable : No
Wattage (W) : 4W
Lumens (Lm) : 420 lm
Colour Temperature (Kelvin) : 300..
€3.20 €4.00
Ex Tax:€2.60
Brand: Ideal Lux
Model: Ideal Lux - 101231
Brand : Ideal Lux
Product Code : 101231
Lamp Socket : E14
Dimmable : No
Wattage (W) : 4W
Lumens (Lm) : 370 lm
Colour Temperature (Kelvin) : 300..
€3.20 €4.00
Ex Tax:€2.60