-20 %
Brand: Saxby
Model: Saxby - 76790
Brand : Saxby
Product Code : 76790
Lamp Socket : G9
Dimmable : No
Wattage (W) : 2W
Lumens (Lm) : 200&nbs..
€2.56 €3.67
Ex Tax:€2.08
Brand: Cork Lighting
Model: Morley - PF9710/6CR
This is a compact modern style ceiling fitting with 6 x G9 lamp holders set in a delicate clear glass shade with decorative wire inserts to create a b..
€180.34 €240.46
Ex Tax:€146.62
Brand: Searchlight
Model: Hanna - 3306-6CC
This Chrome 6 Light Ceiling Fitting with Diamond Shape Crystals looks striking on any ceiling. The luxurious light fits flush to the ceiling and featu..
€177.48 €273.06
Ex Tax:€144.29
Brand: Där
Model: Kaelan - KAE0139
KAELAN - a clean lined pendant with a graceful shallow curve and simple cable suspension. In cool matt grey with a white inner and suspended from a cl..
€70.72 €83.21
Ex Tax:€57.50
Brand: Endon
Model: Belfont - 61252
The Belfont flush ceiling light is finished in a chrome effect plate with crystal detailing. It is IP44 rated and therefore can be used in the bathroo..
€107.85 €168.51
Ex Tax:€87.68
Nantes - Chrome 3 Light Ceiling Lamp with Aluminium Rods
| Product Info | |
| Brand | Där |
| Product Code | NAN5368 |
| Range Name | Nantes |
| Dimensions | |
| Height (cm) | 16 cm |
| Diameter (cm) | 30 cm |
| Bulb | |
| Bulb Included | No |
| Number of Lights | 3 |
| Lamp Holder Type | G9 |
| Maximum Wattage (W) | LED 3.5W |
| Product Finish | |
| Shade / Diffuser Material | Acrylic / Plastic, Metal |
| Shade / Diffuser Colour | Chrome, Transparent / Clear |
| Frame / Base Material | Metal |
| Frame / Base Colour | Chrome |
| Features | |
| IP Rating | IP20 |
| Class of Insulation | Class 2 (Double Insulated) |
| Switch Type | Mains Operated |
€168.81
€211.02
Ex Tax: €137.24
Brand: Saxby
Model: Saxby - 98432
Brand : Saxby
Product Code : 98432
Lamp Socket : G9
Dimmable : Yes
Wattage (W) : 3.2W
Lumens (Lm) : 320 l..
€4.49 €6.42
Ex Tax:€3.65
Brand: Saxby
Model: Saxby - 98433
Brand : Saxby
Product Code : 98433
Lamp Socket : G9
Dimmable : Yes
Wattage (W) : 3.2W
Lumens (Lm) : 320 l..
€4.49 €6.42
Ex Tax:€3.65
Brand: Saxby
Model: Saxby - 76790
Brand : Saxby
Product Code : 76790
Lamp Socket : G9
Dimmable : No
Wattage (W) : 2W
Lumens (Lm) : 200&nbs..
€2.56 €3.67
Ex Tax:€2.08
Brand: Saxby
Model: Saxby - 76791
Brand : Saxby
Product Code : 76791
Lamp Socket : G9
Dimmable : No
Wattage (W) : 2W
Lumens (Lm) : 200&nbs..
€2.56 €3.67
Ex Tax:€2.08
Brand: Saxby
Model: Saxby - 81556
Brand : Saxby
Product Code : 81556
Lamp Socket : G9
Dimmable : No
Wattage (W) : 2W
Lumens (Lm) : 20..
€2.56 €3.67
Ex Tax:€2.08