Cork Lighting-ELSLATE/10WLED - Martha - Black LED Wall Lamp 4000K
-25 %
Martha - Black LED Wall Lamp 4000K
Product range name and SKU: Martha - ELSLATE/10WLED
This product is supplied by Cork Lighting
Product Info
Brand Cork Lighting
Product Code ELSLATE/10WLED
Range Name Martha
Dimensions
Height (cm) 25 cm
Width (cm) 16 cm
Depth (cm) 8 cm
Bulb
Energy Efficiency Class F
Colour Temperature (Kelvin) 4000 K
Lumens Output 980 lm
Maximum Wattage (W) LED 10W
Product Finish
Frame / Base Material Acrylic / Plastic, Metal
Frame / Base Colour Black, White
Features
IP Rating IP44
Class of Insulation Class 1
Watts
2600 Lumens (lm) 150W
1600 Lumens (lm) 100W
1100 Lumens (lm) 75W
800 Lumens (lm) 60W
450 Lumens (lm) 40W