Maytoni-O429WL-L10GF3K - Trupp - Outdoor Graphite Up & Down LED Wall Lamp
-25 %
Trupp - Outdoor Graphite Up & Down LED Wall Lamp
Product range name and SKU: Trupp - O429WL-L10GF3K
Brand Maytoni
Product Code O429WL-L10GF3K
Range Name Trupp
Dimensions
Height (cm) 9 cm
Width (cm) 40 cm
Depth (cm) 8 cm
Bulb
Energy Efficiency Class G
Colour Temperature (Kelvin) 3000 K
Lumens Output 800 lm
Maximum Wattage (W) LED 10W
Product Finish
Shade / Diffuser Material Glass
Shade / Diffuser Colour White
Frame / Base Material Metal
Frame / Base Colour Grey / Silver
Features
IP Rating IP54
Class of Insulation Class 1
Watts
2600 Lumens (lm) 150W
1600 Lumens (lm) 100W
1100 Lumens (lm) 75W
800 Lumens (lm) 60W
450 Lumens (lm) 40W