Maytoni-O428WL-L20GF3K - Lot - Outdoor Graphite Up & Down LED Wall Lamp 20W
-25 %
Lot - Outdoor Graphite Up & Down LED Wall Lamp 20W
Product range name and SKU: Lot - O428WL-L20GF3K
This product is supplied by Maytoni Lighting
Product Info
Brand Maytoni
Product Code O428WL-L20GF3K
Range Name Lot
Dimensions
Height (cm) 5.5 cm
Width (cm) 30 cm
Depth (cm) 12 cm
Bulb
Energy Efficiency Class G
Bulb Included Yes
Number of Lights 2
Lamp Holder Type Integrated LED
Type of Included Bulb LED (build-in)
Colour Temperature (Kelvin) 3000 K
Lumens Output 700 lm
Maximum Wattage (W) LED 20W
Product Finish
Shade / Diffuser Material Glass
Shade / Diffuser Colour White
Frame / Base Material Metal
Frame / Base Colour Grey / Silver
Features
IP Rating IP65
Class of Insulation Class 1
Watts
2600 Lumens (lm) 150W
1600 Lumens (lm) 100W
1100 Lumens (lm) 75W
800 Lumens (lm) 60W
450 Lumens (lm) 40W