Maytoni-MOD106WL-L10G3K - Axis - LED Matt White & Gold Wall Lamp
-25 %
Axis - LED Matt White & Gold Wall Lamp
Product range name and SKU: Axis - MOD106WL-L10G3K
This product is supplied by Maytoni
Product Info
Brand Maytoni
Product Code MOD106WL-L10G3K
Range Name Axis
Dimensions
Height (cm) 35.6 cm
Diameter (cm) 3 cm
Bulb
Energy Efficiency Class F
Bulb Included Yes
Number of Lights 2
Type of Included Bulb LED (build-in)
Colour Temperature (Kelvin) 3000 K
Lumens Output 1050 lm
Maximum Wattage (W) LED 10W
Product Finish
Shade / Diffuser Material Acrylic / Plastic, Metal
Shade / Diffuser Colour Gold, White
Frame / Base Material Metal
Frame / Base Colour Gold
Features
IP Rating IP20
Class of Insulation Class 1
Watts
2600 Lumens (lm) 150W
1600 Lumens (lm) 100W
1100 Lumens (lm) 75W
800 Lumens (lm) 60W
450 Lumens (lm) 40W