-36 %
Brand: Endon
Model: Camille - 68698
The 4 light flush ceiling fitting. Finished in chrome with clear crystal droplets in a spiral design, creating a shimmering effect. Dimmable and suita..
β¬200.89 β¬313.89
Ex Tax:β¬163.32
Camille - Chrome 24 Light Chandelier with Crystal
πΈπ° Enjoy an additional 5% off your order this Easter! π°πΈ
π· Please apply coupon code "EASTER26" at checkout. π·
π· Please apply coupon code "EASTER26" at checkout. π·
| Product Info | |
| Brand | Endon |
| Product Code | CAMILLE-24CH |
| Range Name | Camille |
| Dimensions | |
| Height (cm) | 133 cm |
| Diameter (cm) | 65 cm |
| Bulb | |
| Bulb Included | No |
| Number of Lights | 24 |
| Lamp Holder Type | G4 |
| Maximum Wattage (W) | LED 3W |
| Product Finish | |
| Shade / Diffuser Material | Crystal |
| Shade / Diffuser Colour | Transparent / Clear |
| Frame / Base Material | Metal |
| Frame / Base Colour | Chrome |
| Features | |
| IP Rating | IP20 |
| Class of Insulation | Class 2 (Double Insulated) |
| Switch Type | Mains Operated |
β¬632.17
β¬987.77
Ex Tax: β¬513.96