Maytoni-P010PL-L30B - Step - Black Slim LED Linear Profile 3000K
-25 %
Step - Black Slim LED Linear Profile 3000K
Product range name and SKU: Step - P010PL-L30B
This product is supplied by Maytoni Lighting
Product Info
Brand Maytoni
Product Code P010PL-L30B
Range Name Step
Dimensions
Minimum Height (cm) 20 cm
Maximum Height (cm) 130 cm
Length (cm) 118.5 cm
Width (cm) 4 cm
Bulb
Energy Efficiency Class G
Bulb Included Yes
Number of Lights 2
Type of Included Bulb LED (build-in)
Colour Temperature (Kelvin) 3000 K
Lumens Output 900 lm
Maximum Wattage (W) LED 30W
Product Finish
Shade / Diffuser Material Acrylic / Plastic, Metal
Shade / Diffuser Colour Black, White
Frame / Base Material Metal
Frame / Base Colour Black
Features
IP Rating IP20
Class of Insulation Class 1
Watts
2600 Lumens (lm) 150W
1600 Lumens (lm) 100W
1100 Lumens (lm) 75W
800 Lumens (lm) 60W
450 Lumens (lm) 40W